Vizyondaki En İyi 5 Film


Türkiye’de vizyona giren filmler, 3’ü yerli 2’si yabancı olarak sinema salonlarında yerini aldı.

Sinemaseverlerle buluşan filmler, izleyiciler tarafından tam not alırken, bazı sinema eleştirmenleri tarafından kırık not aldı. Ayrıca, IMDB’de vizyona giren filmler listesinde ‘’VENOM’’ yapımı, izleyicilerin en beğendiği filmler kategorisine girdi.

Vizyondaki En İyi 5 Film

Venom: Zehirli Öfke (2018): Bir Marvel filmi olan Venom’un kadrosunda; ünlü oyuncu Tom Hardy başrol olurken, Riz Ahmed ve Michelle Williams yan başroller olarak filmde yer alıyor. Venom’un yaradılışını konu alan filmin bütçesi, 200 milyon dolar olarak IMDB sırasında yer alıyor.

Yönetmen: Ruben Fleischer

Yol Arkadaşım 2 (2018): Başrollerini Oğuzhan Koç’un ve İbrahim Büyükak’ın paylaştığı Yol Arkadaşım 2, vizyon tarihinde bulunan en popüler film adayı olarak gösteriliyor. Türkiye’de birçok sinemaseverin beğendiği ve eleştirmenlerden tam not aldığı filmin bütçesi ise 100 bin lira olarak gösteriliyor.

Yönetmen: Bedran Güzel

Göktaşı (2018): Komedi türünde ilk kez film çeken Caner Erzincan’ın üstlendiği Göktaşı filmi, ünlü oyuncu kadrosuyla vizyon filmlerde yerini almış bulunuyor. Şafak Sezer, Bülent Çolak, Ayhan Taş gibi sinema oyuncularının yer aldığı bu yapım, Yol Arkadaşım 2’den sonra en çok izlenen yerli filmler kategorisinde bulunuyor.

Yönetmen: Caner Erzincan

İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi (2018): Yarı anime olarak izleyici ile paylaşılan bu filmde, Funda Güray, Lemi Filozof, Gözde Mukavelat başrolleri paylaşıyor. TRT ÇOCUK yapımı olan ve anime filmler arasında bulunan İstanbul Muhafızları, TRT’nin ekibi tarafından yapılıyor. Ayrıca film şimdiden, İMDB sayfasında en iyi yerli anime filmler kategorisine girmiş gözüküyor.

Yönetmen: Çağrı Cem Bayraklı

Küçük Ayak (2018): Animasyon ve macera kategorili Küçük Ayak filmi, Türkiye’de vizyona giren en iyi yabancı animasyon kategorisinde bulunuyor. Yönetmenliğini daha önce İMDB’de en iyi animasyon filmleri arasında gördüğümüz Jason A. Reisig üstleniyor. Ayrıca, filmin yabancı seslendirmelerini ise Channing Tatum, James Corden, Zendaya ekibi yapıyor.

Yönetmen: Jason A. Reisig, Karey Kirkpartick


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × three =