Sıcak Havalarda Nasıl Beslenmeliyiz?


Sıcak havalarda beslenmek, aşırı derecede zordur ve kilo almanıza sebep olabilir. Çünkü, belirli bir süreden sonra Güneş ışınları, aldığınız her besini 2’ye katlayarak, enzim etmenize ön ayak olacaktır. Ve bunlardan en önemlisi, nem artışları yüzünden, vücut ısınız artacak ve böylece kan basıncınız en düşük seviyelere inecektir. Eğer kan basıncınız düşerse, şekerli gıdalar yardımı ile kan seviyenizi normal bir sağlık statüsüne getirebilirsiniz. Ayrıca, çok önemli bir sağlık hatırlatmasında bulunmak istiyorum: Kesinlikle ama kesinlikle, Güneş ışınlarına maruz kalırken, şekerli gıdalar yemekten uzak durun. Aksi taktirde, vitaminsizlikler ve kalp yetmezliği gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Sıcak Havalardan En Çok Kimler Etkilenir?

Sıcak havalardan etkilenen yaş kitlesi, genellikle yaşlılardır. Çünkü, yaşlıların bir müddet sonra şeker yemesi yasaklanır, fakat Güneş ışınlarının maddesel yapısı, nemlenmeye odaklıdır. Bu yüzden vücuda istemsiz bir şekilde, daha doğrusu ter yolu ile şeker girmesi gözlemlenmiştir. Kesinlikle yaşlılar, Güneş’in altında gıda almaktan uzak durmalıdır.

Sıcak Havalarda Sağlıklı Beslenme Önerileri Nelerdir?

Vitamin eksikliği yaşayan kişiler, sıcak havalarda 2 litreye kadar bol bol su içmelidirler. Çünkü, yapışkan teri vücuttan atmalıdırlar.

 

Kahvaltılarda kesinlikle süt ürünlerinin yağsız olanlarından tüketilmelidir. Aksi taktirde, yağ vücutta vitamin eksikliğine olanak sağlayacaktır.

Hamurdan yapılmış gıdalar, Güneş’li günlerde fazla tercih edilmemelidir. Hamur, vücutta obezlik hissi uyandıracak ve midenin genişlemesine sebep olacaktır.

Yaz aylarında, Güneş ışınlarının en önemli besinleri, tatlılardır. Eğer dondurma karışımı bir tatlı yerseniz, yaz aylarının virüslerinden kendinizi uzak tutabilirsiniz.

Gereksiz yere ilaç kullanmak, Güneş’in ışınları üzerindeki etkinizi daha da arttıracaktır. Bağışıklık sisteminiz ilaçlar yüzünden zayıflayacak ve yaz aylarında direk olarak Güneş ışınlarına maruz kalacaksınız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eight + 11 =