En İyi Bilgisayar Oyunları: MMO ve RPG 6+ Oyun


En iyi bilgisayar oyunları, son dönemde sıkça sorulan sorular arasında yerini almış bulunuyor. Malum; gelişen teknolojinin arasında, oyunlar da hızla gelişmekte ve popüler satışlar arasında yerini korumakta.

Pc Mag dergisi, 82 ülkeden anket hazırlayıp, oyun tutkunları ile etkinlik düzenlemiş ve bu etkinlikte oyunculara; en iyi oyunlar listesini sunmuştur. Etkinliğe katılan oyuncular ise, 2018 yılı itibari ile en iyi oyunları seçerek Dünya ile paylaşmışlardır.

2018’in En İyi Bilgisayar Oyunları

2018’in en iyi bilgisayar oyunları arasında; MMO ve MMORPG oyunları, listenin birinci sıralarında yer alıyor. İşte, son dönemin en popüler oyunları;

Adventures of Pip

Singleplayer ve multiplayer gibi seçenekleri olan Adventures’da, başroldeki karakter ile değişik ve aksiyon dolu maceralara tanık oluyorsunuz. 2D destekli bu oyun, Pip adı altında sürükleyici bir hikaye ile başlıyor.

 

Axiom Verge

Uzaylılar tarafından kaçırılma senaryosuna sahip olan bu oyun, Playstation ve xBox’larda bulunan ve en çok satılan oyunlar arasında ikinci sırada yer almakta. 2D olarak yaratılan bu oyun, 2013 yılında piyasaya sunulmuş olup; 2014, 2015 ve 2016 yıllarında sıfırdan bir güncelleme ile yenilenmiştir.

 

Batman: Arkham City

DC şirketine bağlı olarak geliştirilen Batman serisi, Arkham City eklentisi ile tekrardan güncellenmiş ve xBox’larda piyasaya tanıtılmıştır. xBox’lardan hemen sonra Playstation’a ve bilgisayarlara gelen oyun, tam 12 milyon adet satmıştır. Dünya’da satan en çok oyunlar arasında yerini almış Batman, 6. sıradadır.

 

Dead Island

Adada mahsur kalma oyunlarını seven bir yapınız varsa, Dünya’da en çok indirilen oyun ile tanışabilirsiniz. Pc Mag dergisinin verilerine göre; tam 24 milyon indirilen Dead Island, sadece bilgisayar işletim sistemlerinde bulunmakta ve 2017 yılına ait yeni bir güncelleştirmesi bulunmaktadır.

 

Dead Rising 2: Off The Record

Aksiyon, silah ve son olarak zombili oyunlar arasında en çok satışı yapılan Dead Rising 2 oyunu, bir önceki güncelleştirmesi ile yenilenmiş olup, Dünya’da 6 milyon satan oyunlar arasındadır. Hikayesi ve senaryosu tamamen özgün olan 3D oyunu, Off The Recort adı ile tekrardan piyasaya duyurulmuştur.

 

Devil May Cry 4: Special Edition

Devil May Cry 4 oyunu, Special Edition adı ile sadece Windows işletim sistemlerinde yer almakta. Yeni çıkmasına rağmen, 2017 senesine ait 5.5 milyon satış yaparak, Dünya’da en çok satılan ve en çok kopyası çıkarılan oyunlar arasında bulunmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 + three =